Przygody

Sport wyczynowy

Sport wyczynowy

Sport wyczynowy to aktywność fizyczna, która ma przede wszystkim na celu rywalizację z innymi sportowcami, bądź też ze samym sobą, kiedy sportowiec chce poprawić wygląd swojej sylwetki, zadbać o muskuły, bądź osiągnąć poprawę zdrowia i kondycji. W zakresie preferowanych sportów wyczynowych ma miejsce pewne ryzyko, które gwarantuje sportowcom uczucie adrenaliny. Przykładem sportu wyczynowego jest np. kolarstwo, żeglarstwo. Można zaliczyć tez pod tą kategorię inny rodzaj sportu.
A mianowicie paintball. Uznaje się go za sport wyczynowy, ponieważ zawodnicy muszą zwyciężyć. Muszą ze wytężyć swoje siły. Zaufać swoim zmysłom i opracować odpowiednią strategię. Muszą pozostać na polu bitwy. A przecież do zwycięstwa dochodzi się małymi krokami. Może w paintballu nie wspinamy się po skałkach, nie jeździmy rowerem, lecz staramy się pokonać wszystkie przeszkody i zdyskwalifikować wroga.
Wszystko po to by wygrać bitwę. Dlatego uważam, iż jest to sport wyczynowy – walka o przetrwanie. Wygra bowiem najlepszy.

Zobacz stronę autora: Protezy zębowe Nowy Tomyśl

Share this post