Parafialna Wycieczka do Trójmiasta

  

       Dnia 30 czerwca 2016 r. odbyła się bezpłatna wycieczkę do Trójmiasta, w której mogły uczestniczyć dzieci pierwszokomunijne, przeżywające rocznicę I Komunii, bielanki, ministranci, angażujący się w przygotowanie jasełek i misteriów Męki Pańskiej, ich rodzice oraz współpracownicy klasztoru.

       Wyjechaliśmy w tę podróż, w piękny słoneczny dzień. Dojechaliśmy do Gdańska, gdzie zostaliśmy przywitani słodkim poczęstunkiem przez Ojców Jezuitów. Po poczęstunku pełni energii pojechaliśmy do Gdyni gdzie spacerowaliśmy Skwerem Kościuszki. Widzieliśmy okręt ORP Błyskawica i najsłynniejszy polski żaglowiec – Dar Pomorza.

     Niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego. Widzieliśmy tu niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata. Atrakcją było zobaczenie rafy koralowej, która zachwycała bogactwem kolorów i kształtem jej mieszkańców. Poruszenie wśród zwiedzających wywołała anakonda zielona, piranie czerwone i płaszczki słodkowodne.
      Po obejrzeniu akwarium morskiego wróciliśmy do Gdańska, gdzie zwiedziliśmy starówkę. Chętni weszli na wierzę w Bazylice Mariackiej, skąd podziwiali panoramę miasta. Czas płynął szybko, nie zdążyliśmy zobaczyć wszystkiego. Zmęczeni ale pełni wrażeń i szczęśliwi wracaliśmy do domu.

    Dziękujemy bardzo Ojcu Proboszczowi Aleksandrowi Jacyniakowi za zorganizowanie wycieczki.

 

 

IMG 9016 IMG 9022 IMG 9030 IMG 9040 IMG 9046 IMG 9069 IMG 9080 IMG 9091 IMG 9093 IMG 9095 IMG 9100 IMG 9102 IMG 9109 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz