VI Niedziela Wielkanocna - 21. 05. 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

VI Niedziela Wielkanocna - 21. 05. 2017

 

*       Fundacja „Niezłomni” przysłała nam podziękowanie za zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy na ekshumację i identyfikację ciał żołnierzy wyklętych.

*       Przypominamy, że nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszej bazylice odprawiane są przez cały maj w dni powszednie po Mszy o 18.00, a w niedziele po Mszy o 17.00.

*       Zachęcamy do nawiedzenia naszego muzeum, które czynne jest do końca września codziennie w godz. 9.45-17.15. Znajdziemy w nim wystawy przybliżające Sanktuarium, nasz zakon jezuitów, jak kiedyś żyli tutejsi mieszkańcy, osobisty księgozbiór św. Jana Pawła II i dary z terenów misyjnych.

*       Najbliższe spotkania kręgu biblijnego odbędą się w białym domku we wtorek 23 maja o 19.00 i w sobotę 27 maja o 10.45. Podczas spotkania będziemy kontynuować refleksję nad historią Józefa Egipskiego (Rdz 37-50). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w jednym z tych dwu terminów.

*       W środę o 19.00 w Pieckowie przy kapliczce zostanie odprawiona Msza św. połączona z poświęceniem pól, na którą gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców Pieckowa i okolic.

*       W nadchodzącym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę – Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki wiernych, a sobotę – św. Filipa Nereusza, kapłana.

*       W ramach imprez towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego zaśpiewają w naszej świętolipskiej bazylice dwa chóry: w piątek podczas Mszy św. o 12.00 – Chór Poznańscy Madrygaliści, a w sobotę też podczas Mszy św. o 12.00 – Chór Dziecięcy Gioia di Cantare z Torunia.

*       W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszym Sanktuarium uroczystość odpustową Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Oto jej program: W sobotę o 18.00 – Msza św. i nabożeństwo majowe. Apel Maryjny o 21.00. Po nim czuwanie modlitewne, podczas którego nasz świętolipski chór zaśpiewa Akatyst ku czci Matki Bożej. Tradycyjnie zostanie odprawiona Msza św. o północy. Uroczystej sumie odpustowej w przyszłą niedzielę o 11.00, sprawowanej na placu przed bazyliką, będzie przewodniczył ks. abp Józef Górzyński. Sumę zakończy uroczysta procesja eucharystyczna wokół placu.

*       W przyszłą niedzielę, z racji odpustu, nie będzie Mszy świętych w kaplicach filialnych. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych w Świętej Lipce.

*       Zachęcamy do zainteresowania się studiami z teologii, nauk o rodzinie i prawa kanonicznego, które odbywają się na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Szczegóły znajdziemy na afiszach w gablocie.

V Niedziela Wielkanocna - 14. 05. 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

V Niedziela Wielkanocna - 14.05.2017

 

*       Przypominamy, że majowe nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszej bazylice odprawiane są przez cały maj w dni powszednie po Mszy o 18.00, a w niedziele po Mszy o 17.00.

*       Muzeum czynne jest do końca września codziennie w godz. 9.45-17.15. Znajdziemy w nim wystawy przybliżające Sanktuarium, nasz zakon jezuitów, jak kiedyś żyli tutejsi mieszkańcy, osobisty księgozbiór św. Jana Pawła II i dary z terenów misyjnych.

*       Odpowiadając na prośbę Metropolity Warmińskiego, od początku maja odmawiamy w naszej świętolipskiej bazylice część różańca w każdą niedzielę i uroczystość o 10.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

*       We wtorek 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, jezuity - patrona Polski i patrona archidiecezji warmińskiej. Uwzględniając fakt, że jest on patronem kaplicy w Pilcu zechciejmy jak najliczniej zgromadzić się z całej parafii we wtorek o godz. 19.00 na Mszy św. odpustowej w kaplicy w Pilcu, połączonej z dorocznym poświęceniem pól. Na zakończenie mieszkańcy Pilca zapraszają na wspólne świętowanie na placu przy remizie.

*       W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św.

*       Najbliższe spotkania kręgu biblijnego odbędą się w białym domku we wtorek 23 maja o 19.00 i w sobotę 27 maja o 10.45. Podczas spotkania będziemy kontynuować refleksję nad historią Józefa Egipskiego (Rdz 37-50). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w jednym z tych dwu terminów.

*       Za dwa tygodnie, w niedzielę 28 maja, będziemy przeżywać w naszym Sanktuarium uroczystość odpustową Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Oto jej program: W sobotę, 27 maja o 18.00 – Msza św. i nabożeństwo majowe. Apel Maryjny o 21.00. Po nim czuwanie modlitewne, podczas którego nasz świętolipski chór zaśpiewa Akatyst ku czci Matki Bożej. Tradycyjnie zostanie odprawiona Msza św. o północy. Uroczystej sumie odpustowej w niedzielę 28 maja o 11.00, sprawowanej na placu przed bazyliką, będzie przewodniczył ks. abp Józef Górzyński. Suma zakończy się uroczystą procesją eucharystyczną wokół placu.

 

( Kilknij, by powiększyć plakat )

 

*       Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Magdalena Monika Starszewska i Krzysztof Szlejter z Parafii św. Katarzyny w Kętrzynie – zapowiedź druga.

*       Zachęcamy do zainteresowania się studiami z teologii, nauk o rodzinie i prawa kanonicznego, które odbywają się na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Szczegóły znajdziemy na afiszach w gablocie.

4 Niedziela Wielkanocy - 7. 05. 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

4 Niedziela Wielkanocy - 7. 05. 2017

 

*        Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i jednocześnie Światowym Dniem Modlitw o Powołania.

*        Jutro w poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

*        Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie zaprasza na spotkanie autorskie z ks. Aleksandrem Jacyniakiem poświęcone jego książce „Antykryzysowy poradnik biblijny – refleksje na trudny czas” oraz wystawę kapliczek polskich. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki na zamku w Kętrzynie we wtorek 9 maja o 17.00.

*        Najbliższe spotkania kręgu biblijnego odbędą się w białym domku we wtorek 9 maja o 19.00 i w sobotę 13 maja o 13.00. Podczas spotkania będziemy kontynuować refleksję nad historią Józefa Egipskiego (Rdz 37-50). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w jednym z tych dwu terminów.

*        Podczas najbliższego spotkania z formacji duchowej o. Aleksander Jacyniak podejmie temat pt. „Prześladowanie i dyskryminacja chrześcijan w dzisiejszym świecie”. Spotkanie odbędzie się w Domu Pielgrzyma w sobotę 13 maja o 10.45. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych. Szczegóły znajdziemy na afiszu.

*        W sobotę 13 maja przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Z tej racji odbędzie się w naszej bazylice Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o 18.00 i nabożeństwem majowym, po którym przejdziemy krużgankami w procesji różańcowej. Zakończy się ono wspólnie odśpiewanym Apelem Maryjnym. Nabożeństwa te będą odbywały się w naszym Sanktuarium każdego 13-tego dnia miesiąca do 13 października.

*        Matka Boża Fatimska jest też patronką kaplicy w Siemkach. W sobotę 13 maja o 15.00 w Siemkach zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa, połączona z procesją ze świecami i poświęceniem pól. Do udziału w tej uroczystości zachęcamy wszystkich parafian.

*        W niedzielę 21 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - 3. 05. 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - 3. 05. 2017

 

 

*          Przypominamy, że od 1 maja obowiązuje letni porządek nabożeństw w naszej bazylice. W dni powszednie Msze święte są odprawiane o 7.00, 9.50, 12.00 i 18.00. Niedzielny porządek Mszy świętych pozostaje bez zmian.

*          Majowe nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszej bazylice odprawiane są przez cały maj w dni powszednie po Mszy o 18.00, a w niedziele po Mszy o 17.00.

*          Kancelaria parafialna jest czynna w piątki w godz. 9.30-17.30 i w soboty w godz. 9.30-15.00.

*          Muzeum czynne jest do końca września codziennie w godz. 9.45-17.15. Oprócz wystaw przybliżających Sanktuarium, nasz zakon jezuitów, jak kiedyś żyli tutejsi mieszkańcy, osobisty księgozbiór św. Jana Pawła II i dary z terenów misyjnych, można w nim obejrzeć do najbliższej niedzieli skromną wystawę ikon autorstwa grupy polskich ikonopisów „Agathos”.

*          Odpowiadając na prośbę Metropolity Warmińskiego, od początku maja odmawiamy w naszej świętolipskiej bazylice część różańca w każdą niedzielę i uroczystość o 10.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

*          Ten piątek jest pierwszy w miesiącu. Tradycyjnie udamy się w tym dniu przed południem z Komunią św. do chorych i starszych parafian, a po południu odprawimy Msze święte w Siemkach i Lembruku.

*          W sobotę przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

*          W najbliższą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o 11.00 odbędzie się Procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału asystę procesyjną i wszystkich wiernych.

*          Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie zaprasza na spotkanie autorskie z ks. Aleksandrem Jacyniakiem poświęcone jego książce „Antykryzysowy poradnik biblijny – refleksje na trudny czas” oraz wystawę kapliczek polskich. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki na zamku w Kętrzynie we wtorek 9 maja o 17.00.

*          Najbliższe spotkania kręgu biblijnego odbędą się w białym domku we wtorek 9 maja o 19.00 i w sobotę 13 maja o 13.00. Podczas spotkania będziemy kontynuować refleksję nad historią Józefa Egipskiego (Rdz 37-50). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w jednym z tych dwu terminów.

*          Podczas najbliższego spotkania z formacji duchowej o. Aleksander Jacyniak podejmie temat pt. „Prześladowanie i dyskryminacja chrześcijan w dzisiejszym świecie”. Spotkanie odbędzie się w Domu Pielgrzyma w sobotę 13 maja o 10.45, by można było na nie dotrzeć także autobusami w Kętrzyna i Reszla. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych. Szczegóły znajdziemy na afiszu.

*          W sobotę 13 maja przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Z tej racji odbędzie się w naszej bazylice Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o 18.00 i nabożeństwem majowym, po którym przejdziemy krużgankami w procesji różańcowej. Zakończy się ono wspólnie odśpiewanym Apelem Maryjnym. Nabożeństwa te będą odbywały się w naszym Sanktuarium każdego 13. dnia miesiąca do 13 października.

*          Matka Boża Fatimska jest też patronką kaplicy w Siemkach. W sobotę 13 maja o 15.00 w Siemkach zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa, połączona z procesją ze świecami i poświęceniem pól. Do udziału w tej uroczystości zachęcamy wszystkich parafian.

*          W niedzielę 21 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św.

III Niedziela Wielkanocna - 30. 04. 2017

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

III Niedziela Wielkanocna - 30. 04. 2017

 

*       Od jutra obowiązuje letni porządek nabożeństw w naszej bazylice. W dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.50, 12.00 i 18.00. Niedzielny porządek Mszy świętych pozostaje bez zmian.

*       Muzeum dziś czynne jest w godz. 10.00-16.00, a od jutra do końca września codziennie w godz. 9.45-17.15. Oprócz wystaw przybliżających Sanktuarium, nasz zakon jezuitów, jak kiedyś żyli tutejsi mieszkańcy, osobisty księgozbiór św. Jana Pawła II i dary z terenów misyjnych, można w nim obejrzeć do najbliższej niedzieli skromną wystawę ikon autorstwa grupy polskich ikonopisów „Agathos”.

*       Odpowiadając na prośbę Metropolity Warmińskiego, od początku maja będziemy odmawiali w naszej świętolipskiej bazylice część różańca w każdą niedzielę i uroczystość o 10.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

*       Kancelaria parafialna czynna jest do jesieni w piątki w godz. 9.30-17.30 i w soboty w godz. 9.30-15.00.

*       Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszej bazylice będą odprawiane przez cały maj w dni powszednie po Mszy św. o 18.00, a w niedziele po Mszy św. o 17.00.

*       W rozpoczynającym się tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:

- jutro wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;

- we wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

- w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; porządek Mszy świętych w bazylice niedzielny. Nie będzie jednak w tym dniu Mszy świętych w kaplicach filialnych;

- w czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika.

- w sobotę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

*       Najbliższy piątek jest pierwszy w miesiącu. Tradycyjnie udamy się w tym dniu przed południem z Komunią św. do chorych i starszych parafian, a po południu odprawimy Msze święte w Siemkach i Lembruku.

*       W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Procesja Eucharystyczna wokół placu przed bazyliką. Serdecznie zapraszamy do udziału asystę procesyjną i wszystkich wiernych.

*       Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Magdalena Monika Starszewska i Krzysztof Szlejter z Parafii św. Katarzyny w Kętrzynie – zapowiedź pierwsza oraz Beata Zielińska i Mariusz Falkowski z parafii tutejszej - zapowiedź druga.

*       Najbliższe spotkania kręgu biblijnego odbędą się w białym domku we wtorek 9 maja o 19.00 i w sobotę 13 maja o 13.00. Podczas spotkania będziemy kontynuować refleksję nad historią Józefa Egipskiego (Rdz 37-50). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w jednym z tych dwu terminów.

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 23. 04. 2017

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie


Niedziela Miłosierdzia Bożego - 23. 04. 2017

 

 • Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Zostaną one przeznaczone na potrzeby Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
 • Wyrażamy ogromną wdzięczność Państwu Ropulewskim za sprawowaną przez ponad 30 lat opiekę nad kaplicą w Lembruku. Nie mogą oni nadal pełnić tej funkcji ze względu na wiek i stan zdrowotny. Na ręce sołtysa sołectwa Lembruk składamy serdeczną prośbę skierowaną do całej społeczności Lembruka o dalszą opiekę nad tą kaplicą.
 • W rozpoczynającym się tygodniu przypada:
  • Jutro Uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski i głównego patrona naszej Archidiecezji; jest to dzień imienin ks. abpa seniora Wojciecha Ziemby. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  We wtorek - święto św. Marka Ewangelisty; jest to niebieski patron br. Marka i o. Marka posługujących w naszym Sanktuarium.
  W sobotę - święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.
 • Najbliższe spotkania kręgu biblijnego odbędą się w białym domku we wtorek o 19.00 i w sobotę o 11.15. Podczas spotkania zaczniemy omawiać historię Józefa Egipskiego (Rdz 37-45). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w jednym z tych dwu terminów.
 • Kancelaria parafialna czynna jest do jesieni w piątki w godz. 9.30-17.30 i w soboty w godz. 9.30-15.00.
 • Podczas najbliższego spotkania z formacji duchowej o. Aleksander Jacyniak podejmie temat pt. „Prześladowanie i dyskryminacja chrześcijan w dzisiejszym świecie”. Spotkanie odbędzie się w Domu Pielgrzyma w sobotę 13 maja o 10.45, by można było na nie dotrzeć także autobusami w Kętrzyna i Reszla. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych. Szczegóły znajdziemy na afiszu.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 16. 04. 2017

 

Ogłoszenia Duszpasterskie


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 16. 04. 2017

 

 • Wyrażamy przeogromną wdzięczność tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości Wielkiego Tygodnia. Na ręce s. Urszuli i pana Artura Harica składamy podziękowanie za wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, na ręce pana Roberta Połubińskiego – lektorom, komentatorom i członkom Liturgicznej Służby Ołtarza, a na ręce pana Adama Kowalskiego – członkom naszego świętolipskiego chóru za piękny śpiew i ofiarowanie naszemu Sanktuarium nowego paschału. Dziękujemy też tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na udekorowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz tym, którzy adorowali Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
 • Jutro - w poniedziałek Wielkanocny - Msze św. w bazylice i w kaplicach filialnych będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane jutro na tacę będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Papieskiego Wydziału Teologicznego „Bobolanum” w Warszawie, gdzie młodzi jezuici przygotowują się do kapłaństwa.
 • Najbliższe spotkania kręgu biblijnego odbędą się w białym domku we wtorek o 19.00 i w sobotę wyjątkowo o 15.30. Podczas spotkania omówimy wizytę Boga u Abrahama i Sary oraz zniszczenie Sodomy i Gomory (Rdz 18-19). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w jednym z tych dwu terminów.
 • W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. W ramach przygotowań do niego, po Mszach św. o 17.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W Niedzielę Miłosierdzia obchodzi swe święto patronalne - „Caritas”, która spieszy z pomocą charytatywną potrzebującym. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na potrzeby Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
 • Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Beata Zielińska i Mariusz Falkowski z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
 • Wszystkim naszym Parafianom, zwłaszcza osobom chorym i cierpiącym, naszym Współpracownikom, Przyjaciołom i Pielgrzymom, życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz duchowej mocy i nadziei płynącej z Chrystusowego zwycięstwa życia nad śmiercią.
 • W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Stanisława Kuś z Pilca Polecajmy jej duszę miłosiernemu Bogu w naszej serdecznej modlitwie: Wieczny odpoczynek...

Niedziela Palmowa - 9 kwietnia 2017

 

Ogłoszenia Duszpasterskie


Niedziela Palmowa - 9 kwietnia 2017

 

 • Rozpoczynające się dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne będą trwały do Wielkiej Środy włącznie. Dziś rozważania rekolekcyjne na wszystkich Mszach zarówno w bazylice jak i w kaplicach. Natomiast od jutra do Wielkiej Środy w bazylice w Świętej Lipce na Mszach o 9.00 i 17.00 oraz w kaplicach: w Siemkach o 11.00, w Pilcu o 15.30 i w Lembruku o 18.30. Głoszą je ojcowie paulini, którzy w swych rozważaniach nawiązują m. in. do 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Jest to okazja do wielkopostnej refleksji i modlitwy oraz forma naszego przygotowania duchowego do przyszłorocznych uroczystości 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Świętolipskiej. Zachęcamy do udziału w nich.
 • Niedziela Palmowa wprowadza nas w przeżywanie męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Od dziś wszystkie Msze święte i nabożeństwa zarówno w niedziele jak i dni powszednie odprawiane są w bazylice. Prosimy, by sakramentu pokuty i pojednania nie odkładać na ostatnią chwilę. W Triduum podczas Liturgii nie będzie spowiedzi.
 • Triduum Paschalne w naszej bazylice będzie przebiegać według następującego porządku
 • W Wielki Czwartek - Uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej - o 18.00. Jest to jedyna Msza św. w tym dniu.
 • W Wielki Piątek – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.00, a Liturgia Męki Pańskiej o 18.00.
 • W Wielką Sobotę - Liturgia Wigilii Paschalnej - o 18.00.
 • Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania – o 6.00 rano. Asystę parafialną prosimy o przygotowanie procesji.
 • Zapraszamy naszych parafian do adoracji Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. By zapewnić stałą obecność modlących się przed Ciemnicą i Grobem Pańskim prosimy wpisywać się na listę adorujących wyłożoną na stoliku pod chórem lub zgłaszać kapłanom odprawiającym Msze św. w kaplicach.
 • Dobrowolne ofiary na udekorowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego prosimy wrzucać do skarbony pod chórem.
 • Dziewczynki sypiące kwiatki podczas procesji proszone są o przybycie na próbę w Wielką Sobotę o 10.45.
 • Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę: Siemki – g. 9.00; Pudwągi – g. 9.30; Pieckowo – g. 10.00; Wanguty – g. 10.30; Ramty – g. 9.00; Kocibórz – g. 9.30; Pasterzewo – g. 10.00; Pilec – g. 10.30; Lembruk I – g. 11.00; Lembruk kaplica – g. 11.30. Święcenie pokarmów przed bazyliką – od 9.00 do 13.00.
 • Zachęcamy do nawiedzenia naszego świętolipskiego muzeum, które w kwietniu jest czynne w soboty i niedziele w godz. 10.00-16.00.
 • W sklepiku naprzeciw kancelarii parafialnej można nabyć okolicznościowe kartki świąteczne i ozdoby wielkanocne.